להיפטר ממשקפיים ללא ניתוח – יש דבר כזה ?

תוכן עניינים

 למרות שמשקפיים הפכו בשנים האחרונות לפריט אופנה אהוב גם בקרב מי שאינו זקוק למשקפיים, עדיין ישנם מרכיבי משקפיים שעבורם המשקפיים הם מטרד, מיגבלה ואף סוג של נכות.

הסרת משקפיים בניתוח לייזר הינה פיתרון קל יחסית אך אינה מתאימה לכל אחד:

  • ראשית הניתוח הינו תהליך בלתי הפיך
  • עלולות להופיע תופעות לוואי (כגון יובש קיצוני וסינוור בלילה (שעשויות לפגוע באיכות החיים
  • באחוז מסוים מהמקרים ישנה נסיגה וחוזר הצורך במשקפיים

דרכים יעילות לשיפור הראייה

עבור אותם אנשים המחפשים להשתחרר מהמשקפיים וחוששים מניתוח ריכזתי את הדרכים היעילות והמוכרות לשיפור הראייה.  

להבדיל מניתוח, שיטות אלו הפיכות ואינן כרוכות בסיכון כלשהו.

עדשות מגע

זהו תחום מתפתח ומתחדש וכיום כל אחד כמעט יכול למצוא פיתרון לראייתו ולצרכיו בעזרת עדשות מגע. החידושים האחרונים הם עדשות מולטיפוקליות לראייה טובה בכל המרחקים, עדשות סקלרליות המתאימות לסובלים מיובש קיצוני או כאשר המרשם מורכב יותר.

אורתו-קרטולוגיה

או בקיצור אורתו-קיי הינה שיטה בה משתמשים בעדשות מגע קשות מיוחדות בזמן השינה, העדשות מפעילות לחץ מתון על הקרנית וע"י כך מתקנות את הראייה. בבוקר מסירים את העדשות ורואים טוב ללא צורך במשקפיים.
למי מתאימה השיטה? לבעלי קוצר ראייה של עד-4.00  או עם צילינדר של עד  50  יש סיכוי לשיפור משמעותי בראייה.
האם השיטה בטוחה ? השיטה בטוחה במידה והעדשות מותאמות היטב ומתבצע מעקב צמוד ע‘’י אופטומטריסט מומחה. כמו עם כל הרכבת עדשות מגע יש להקפיד על טיפול נכון על פי ההוראות על מנת לשמור על בריאות העין.
האם השיטה מתאימה גם לילדים? השיטה בטוחה למבוגרים ולילדים כאחד. זוהי אלטרנטיבה מצוינת לילדים אשר זקוקים למשקפיים אך מסרבים להרכיב. או במקרים של התחלת קוצר ראייה, העדשות יכולות למנוע או למתן את קצב התקדמות קוצר הראייה.

שיטת בייטס

שיטת בייטס לשיפור הראייה בעזרת תרגילי עיניים נוסדה לפני כמעט מאה שנה על ידי רופא עיניים אמריקאי. בבסיס שיטתו עומדת ההנחה שראייה לקויה אינה מצב קבוע וכי הגורם הישיר והמרכזי לבעיות ראייה הוא מתח נפשי היכול לנבוע מגורמים רבים ושונים. אותו המתח מתבטא בין היתר גם בעיניים במגוון צורות שהנפוצה בהן היא שינוי במספר הראייה וכתוצאה מכך ההזדקקות לאמצעים מתקנים כגון משקפיים ועדשות מגע. שיטת בייטס פועלת לשיפור הראייה בשני מישורים, אחד מהם הוא הפגת המתח והשני הוא תיקון הרגלי הראייה הלקויים.
רוב התרגילים הינם פשוטים לביצוע ומטרתם היא להגמיש את שרירי העין ולהקנות הרגלי שימוש נכונים שירפו את המתח שנצבר בעיניים.
יש לציין שלא כל בעיה פתלוגית ולא כל מרשם משקפיים מתאים לטיפול ע"י שיטה זו ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחה שיתאים לכם סדרת טיפולים וילווה את התהליך.

נוירוויז'ן (NeuroVision)

נוירוויז'ן הינה שיטה מדעית לשיפור הראייה המתאימה לאנשים שסובלים מעין עצלה) אמבליופיה), מנותחי לייזר לאסיק שתוצאות הניתוח אינן משביעות רצון, אנשים הסובלים ממיופיה ברמה נמוכה ואנשים אשר מעוניינים לשפר את הראייה למטרות אחרות בהן ראייה ספורטיבית. תכנית נוירוויז’ן מאמנת ומתרגלת את המוח לראות טוב יותר על ידי שיפור הדרך בה המוח מעבד ומפרש מידע ויזואלי, המוח גם משפר את רגישות הקונטרסט.
יתרונות השיטה: הסרת משקפיים ללא צורך בניתוח או תרופות, אין סיכונים או סיבוכים ואין תופעות לוואי במהלך האימון. האימון יכול להתבצע בבית.
תכנית האימון מוכחת קלינית וניתן לראות שיפור כבר לאחר מספר בודד של אימונים. התוצאה המושגת הינה לצמיתות.

לסיכום

ישנן מספר שיטות המאפשרות לנחושים שביננו להיפטר מהתלות במשקפיים, אך כולן דורשות טיפול ו/או אימון כלשהו בנוסף להתמדה ומעקב של איש מקצוע.

איך אדע איזו שיטה מתאימה לי?

מומלץ להתייעץ עם אופטומטריסט אשר יפרט על היתרונות והחסרונות של כל שיטה ויתאים לכם את השיטה המתאימה ביותר לפי מרשם המשקפיים, צרכי הראייה ועיסוקיכם השונים.

לייעוץ ופרטים נוספים בנושא

שיתוף המאמר:
מאמרים נוספים בנושא
עדשה סקלרלית 1
עדשות מגע מיוחדות – סיפורי מקרה

 מה זה צילינדר ?  זוהי השאלה הנשאלת ביותר אצלי באופטיקה ואם אתם מרכיבים משקפיים בוודאי שמעתם את המושגים צילינדר או אסטיגמציה.

לבקנות עינית
לבקנות עינית

לבקנות עינית הינה מצב גנטי של לבקנות שבא לביטוי

Carmit portarait
כרמית פרי
בעלים

אופטומטריסטית בעלת רשיון מטעם משרד הבריאות, בעלת תואר B.Optom ממכללת הדסה ותואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת בן-גוריון.

מחפשים אופטיקה בצפון ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם.

Artboard 1 1
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שירותים רלוונטיים